U17, U20 Futsal - Fontos lépések

A Déli-FTC korosztályos csapatai kis túlzással a mumusunknak számítottak az idei bajnokságban, hiszen a fiatalabbak mindhárom mérkőzésen alul maradtak a zöld-fehérek ellen, az U20-asok pedig mindössze egy pontot szereztek eddig ellenük. A 17 évesek mérkőzése sajnos már nem volt fontos a továbbjutás szempontjából, viszont a tartásunk megőrzése céljából különös jelentőséggel bírt. A csapat ennek megfelelően a legjobb tudása szerint játszott és harcolt, aminek eredményeképp igazi bravúrgyőzelmet arattunk! Az első félidőben még szoros volt az állás, de végig vezetve 4-2 es előnnyel fordultunk. A márodik játékrészben aztán valósággal átszaladtunk a vendégeken, így kiütéses 11-4-es győzelemmel zártunk!

Az U20-as mérkőzés igazi rangadónak számított, hiszen a két csapat azonos pontszámmal állt a 2. és 3. helyen, így óriási harcban állnak a továbbjutást érő második pozícióért. Az első félidőben teljesen kiegyenlített játék zajlott, nagy iramban és felnőtt mérkőzésekre emlékeztető színvonallal. Úgy tűnt, nem találnak fogást egymáson a csapatok, de a játékrész vége előtt nem sokkal egy kontrából betaláltunk, így egy gólos előnnyel fordultunk. Az előnyt villámgyorsan sikerült megduplázni a második játékrész elején, ráadásul egy remekbe szabott góllal. A két gólos vezetés tudatában a Mieink nagyon taktikusan, a vendégek kissé ingerülten játszottak, majd egy kapushibát követően megszereztük a harmadik, megrendítő találatot is. Ezután a vendégek vészkapussal támadtak, ami azonban gólt nem, csak helyzeteket hozott számukra, és egy alkalommal még a hálójukba is került a labda, így már 4-0 volt ide! Ezt követően még három-négy alkalommal csak centiken múlott, hogy az üres kapuba találjunk, de az erdmény már nem változott, így óriási lépést tettünk a második hely megszerzése felé!