Tanulságos pontvesztés

Hibátlan mérleggel vártuk a Dunakeszi Kinizsi elleni hazai rangadót, míg ellenfelünk rajtja közepesnek volt mondható. Ilyen előzmények után reménykedtünk a győzelemben, ám az első percek kissé rácáfoltak a várakozásokra. A vendégek léptek fel támadólag, a mieink kissé fásultan mozogtak és majdnem eltelt az első félidő fele mire kellő fordulatszámon pörögtek a játékosok. A játékrész második felében azonban már egyértelműen átvettük a játék irányítását, a szünet előtt pedig Nehéz Krisztián és Érsek Róbert góljával két gólos előnyhöz jutottunk, ami kis nyugalmat adott. A fordulást követően lehtőségünk volt lezárni a mérkőzést, ám a vendégek cserekapusán nem sikerült kifoni, így sokáig maradt a 2-0. A 32. percben aztán két labdavesztést is megbüntettek a vendégek, így gyorsan sikerült egyenlíteniük. A mérkőzés vége felé volt még két nagy lehetőségünk a győzelem kicsikarására, ám nem éltünk az eséllyel, így maradt a döntetlen. A mérkőzés színvonala meghaladta a másodosztályban megszokottat, a kilátogató szurkolók jól szórakoztak, jogosan szólt a taps mindkét csapat játékosainak. A veretlenségünk megőrzése mellett fontos tapazstalatokkal is szolgált a péntek esti derbi, ugyanis kiderült, hogy nem engedhetjük meg magunknak, hogy ne 100%-os koncentrációval lépjünk pályára. Jövő héten Csengerben lehetőségünk lesz a javításra, győzelem esetén újra visszaszerezhetjük az első helyet a tabellán.