Hasznos edzőmérkőzés Losoncon

A nyár folyamán meghívást kaptunk Losoncra, ahol a szlovák első osztályban szereplő helyi csapat ellen léptünk pályára hétfőn este. A vendéglátók soraiban két brazil játékos is szerepel, ebből is látszik, hogy kiváló csapattal csaptunk össze. A mérkőzés az előzetes egyeztetéseknek megfelelően 3X20 percig tartott. Az első játékrész elején kissé nehezen vettük fel a ritmust, így a hazaiak hamar megszerezték a vezetést. Ezt követően aztán egyre inkább átvettük az irányítást és helyenként egészen parádés támadójátékot bemutatva 3-1-re fordítottunk az első 20 perc végére. A második harmad a kísérletezés jegyében telt, többször is kevert sorokkal szerepelt a csapat, így az ellenfél fölénk tudott kerekedni, és 5-3-ra fordított. A záró játékrészben a vészkapus játékot gyakorolta mindkét csapat, egy-egy gólt született mindkét oldalon, így 6-4-es losonci sikerrel végződött a mérkőzés. Az eredmény ellenére elmondható, hogy két hasonló minőséget képviselő csapat találkozott, amit a mérkőzés utáni tapasztalatcsere során a hazai szakvezető is megerősített. A játékosok dinamikája és játéka elismerést váltott ki mindenkiből. A pénteki, Gödöllő elleni regionális rangadó előtt ez remek előjel.