"Flúgos" döntetlen

A másodosztályú bajnokság második szakaszát az Újpest Futsal Club vendégeként kezdtük, kissé szokatlan, késő esti időpontban. A nehéz, ragadós talaj és a szervezett ellenfél egyaránt figyelmeztető jel volt, hogy nem számíthatunk könnyed játszadozásra hétfőn este. A mérkőzés első perceiben ennek megfelelően igyekeztünk dominálni, többet birtokoltuk a labdát, de a hazaiak rendkívül sok párharcot erőszakoltak ki, amiben sokkal erősebbnek tűntek ránézésre is. Egy ilyen "brusztos" szituáció után a vezetést is megszerezték, amivel némi zavart keltettek játékosaink fejében. Nem találtuk a ritmust, két gyors hazai gólt követően már jelentős volt a hátrányunk. Ezt követően a játékvezetők ténykedése is tovább borzolta az idegeket, amelynek következménye két 10 méteres kisbüntetőből szerzett újabb újpesti találat lett, így már 5-0 állt az eredményjelzőn. Valódi hidegzuhany volt, de szerencsére még a szünet előtt sikerült váltanunk, és a félidőben már csak két gól volt a hátrányunk. A második játékrész elején egy szöglet után tovább faragtuk a hátrányt, és a lelátón már a hazai szurkolók is egyre inkább a mi sikerünket vizionálták. A félidő közepén az egyenlítés is összejött, továbbra is megvolt a veszély a támadásainkban, így joggal bíztunk a fordításban is, ami azonban nem sikerült. Mindent egybevetve az öt gólos hátrányból történt felállás dícséretet érdemel, viszont a második félidő alapján jócskán lehet bennünk hiányérzet az első játékrészben elkövetett hibák miatt. Folytatás pénteken, hazai környezetben a Gyömrő ellen.