Berettyó a bajnok

Nem sikerült a bravúr a mieinknek, így a Mezei Vill Berettyóújfalu csapata nyerte a 2007.-2008. évi magyar bajnokságot. A telt ház elõtt lezajlott mérkõzésen csapatunk szerzett vezetést Nyáry Guszti révén. A hazaiak idegesen kezdtek és elõnyünk tovább nõhetett volna, ha a Mezei játékosának kezezése után megkapjuk a jogos büntetõt, amit általában másoknak ilyenkor szoktak adni. Még megemlítenénk ebbõl az idõszakból Angyalos szándékos könyöklését, ami után semmilyen lap nem járt, viszont Weisz Tominak kettõ foga törött ki. Ennek a kicsit nehezebb idõszaknak az átvészelése után egy gyors lerohanásból egyenlítettek a piros-fehérek és a szünetig nem is változott az eredmény.(1-1) A második játékrészben már jóval magabiztosabbak voltak a bihariak és bár az eredmény nem mutatja, de végig szoros küzdelem folyt a pályán. 4-2-es Mezei vezetés után, mintegy öt perccel a vége elõtt cserélt kapus Somogyi mester, de a bajnoki cím sorsát befolyásolni már nem tudtuk ezzel a húzással sem. A végére maradt még egy kis pénztárszalagdobálás (természetesen még a meccs alatt), közülük néhány a mi játékosainkat találta el, de persze ezért szintén csak minket büntetnének meg ill. büntettek, hiszen a dobálás problematikáját szóvá tevõ Kovacsics Károlyt kiállították (3 mérkõzésre szóló eltiltást kapott). Összességében véve a csapat jó évet zárt, hiszen a döcögösebb rajt után magabiztosan jutott a rájátszásba, ahol simán megszerezte az ezüstérmet és rendkívül nagy küzdelemre késztette a bajnok Berettyó csapatát. Magyarország második legjobb csapata 2007.-2008.- ban a GOLDBALL RFC CSÖMÖR!
Mezei-Vill FC Berettyóújfalu - Goldball RFC Csömör 7-3 (1-1)
Rubeola FC: Balázs- Jávor, Nyáry, Ughy, Kovacsics, Pelles, Somogyi, Kollár, Gyõrfi, Simon, Weisz, Nagy Z.
Gól/Gólpassz: Nyári (Kovacsics), Kovacsics (Nyári), Ughy (Jávor)