Bíztató szezonkezdés

Tegnap este elkezdõdött a 2006/07-es futsalbajnokság, Csõ-Montage-Rubeola rangadó helyszíne volt ismét az MAFC sportcsarnok. Ahogyan arról már a meccs elõzetesében beszámoltunk, az örök rivális Csõ-Montage elleni mérlegünk az utóbbi években egészen kiváló. Utoljára a 2004-es szezon bajnoki döntõjében tudott egy döntetlent kiharcolni ellenfelünk, de a végén büntetõkkel ott is tigrisgyõzelem született. Az alapszakaszban viszont egészen 2003 novembere óta nem sikerült quot;pontot rabolniaquot; újbudai ellenfelünknek. Akkor egyébként 2-2-es döntetlent játszott a két csapat Csömörön. Jó elõjelekkel várhatta tehát a csapat a tegnapi meccset...
Mindezek ellenére a hazaiak kezdtek jobban és néhány perc alatt 2-0-ra is elhúztak, alaposan feladva ezzel a leckét a jelentõsen átalakult Rubeolának. A tegnapi mérkõzés alapján egyébként elmondhatjuk, hogy sikeresen átvészelte a csapat a nehéz idõket és teljesen más alapokon, egy remekül szervezett Rubeolát sikerült Soma mesternek felépítenie. Míg korábban sokkal inkább az egyéni teljesítmények döntöttek, addig most egy igazi csapatjáték, kemény és jól szervezett védekezéssel fűszerezve, ami a Rubeolát legjobban jellemzi. Éppen ennek a jól szervezett játéknak köszönhetõ, hogy a meccs eleji rövidzárlatból felébredve, 2 gólos hátrányból sikerült fordítani Pelles, a nagy visszatérõ Takács László, és az elsõ NB1-es futsalmérkõzésén szereplõ Lipcsei Mihály góljaival. Így 3-2-es Rubeola vezetéssel vonulhattak pihenõre a csapatok. A második félidõben is többet támadott a Csõ, de a jól szervezett, magabiztos védekezésünknek köszönhetõen nem tudtak egyenlíteni. A mieink kicsit már az idõvel is játszva álltak be védekezni és inkább a kontrajátékra építettek, amibõl olykor komolyabb helyzetek is adódtak a Csõ kapuja elõtt, de újabb gólt nekünk sem sikerült ezekbõl szereznünk. Mindeközben egyre inkább fokozódott és pattanásig feszült a hangulat, köszönhetõen az olykor megmosolyogtató bírói tévedéseknek is, illetve természetesen a végig rendkívül szoros mérkõzésnek. Elõször az egyik hazai játékos vonulhatott idõ elõtt pihenõre, többszöri reklamálás után a második sárga lapját kapta. Kevéssel ezután Soma mester kapott nálunk piros lapot reklamálásért egy érdekes szituációt követõen. A nagy indulatokat kiváltó, furcsa döntés után pedig a játékvezetõ még a lelátóra sem engedte ülni játékos-edzõnket. Egyre feszültebb lett tehát a hangulat és a játékba is elég sok hiba csúszott olykor, ami valószínűleg ennek is betudható. Az 1 gólos Rubeola elõny azonban továbbra sem változott, így egészen a második félidõ 15. percéig várni kellett a Csõ-Montage elleni rangadókról már megszokott kapuscserére. Ekkor 5 mezõnyjátékossal próbálkoztak a kékek, de egyenlíteni ezúttal sem sikerült nekik, sõt(!), a fiatal újonc, Deákvári szerzett gólt egy gyors kontratámadás után! Sajnos ez a két gólos elõny nem tartott sokáig, hiszen a középkezdést követõen szinte azonnal válaszolni tudott a Csõ (3-4). Ezután nem volt már más hátra, mint kivédekezni a hátralévõ két percet, amit nehezített az elkövetett 5 szabálytalanság csapatunk neve mellett, de a feladatot így is sikerült végrehajtani. Egy vitatható szituációt követõen pedig még az utolsó másodpercben sikerült egy újabb gólt is szereznünk, Fülep Norbert ezzel beállította az 5-3-as végeredményt!
Az új Rubeola tehát sikeresen vette az elsõ akadályt! Külön dícséretet érdemel Pelles András, aki remek teljesítményt nyújtott, ezzel ki is vívta a meccs utáni szavazáson a mérkõzés játékosa címet, illetve két új játékosunk is góllal debütált az élvonalban: Lipcsei Mihály és Deákvári Róbert. Emellett az ifi csapatban korábban már szereplõ Smeló Dávid is játéklehetõséget kapott, ezzel Õ is elsõ NB1-es futsalmeccsén szerepelt. A nagy visszatérõnk pedig Takács quot;Takiquot; László volt, aki a tavalyi szezonban nem játszott nálunk, de az idei bajnokságra ismét visszatért és elsõ meccsén máris gólt szerzett. A megjelentek között ott volt még, többek között Lichtenberger Attila és Gyõrfi József is, akik még küszködnek ugyan kisebb sérüléssel, de külön jó hír, hogy hamarosan Õket is újra láthatják majd a szurkolók Rubeola mezben.
Az örök rivális Csõ-Montage elleni gyõzelem tehát újra erõt adhat és elõjele lehet egy jó szezonnak. Ha a hiányzók is visszatérnek és ugyanilyen lendülettel és fegyelemmel tud játszani a csapat, akkor fel tudja venni a versenyt újra az élmezõnnyel! Folytatás jövõ hétfõn, Csömörön, a Siklós ellen...
Csõ-Montage BFC-Rubeola FC Csömör 3-5 (2-3)
Rubeola: Ulvicki, Kilik, Pelles, Veres, Somogyi, Lipcsei M., Fülep, Takács L., Németh P., Deákvári R., Smeló, Nagy Z.
Gól/Gólpassz: Pelles (Fülep), Takács L., Lipcsei M. (Németh), Deákvári (Németh), Fülep
Mérkõzés játékosa: Pelles András
Pelles András: ,,Úgy érzem egy kicsit lebecsültek minket. Az elsõ tíz perc kivételével az történt a pályán,
amit mi akartunk. Gyõzelmünk teljesen megérdemelt."