Újabb magabiztos idegenbeli siker

Két győzelem után érkeztünk Budakalászra, ahol az Újpest Futsal Club rendezi mérkőzéseit. A tavalyi szezonban nem sok jót hoztak a lilák elleni idegenbeli találkozóink, hiszen nem sikerült legyőznünk őket egyik alkalommal sem. A bajnokságban eddig egy győzelem és egy vereség állt ellenfelünk neve mellett, így fontos lett volna számukra a pontszerzés, ám a múlt héten kiállított egyetlen kapusuk nélkül nem várhatták nyugodtan a találkozót. A Mieink ellenben önbizalommal telve érkeztek, és ennek megfelelően rögtön magunkhoz is ragadtuk az irányítást, ami a 4. percben Érsek Róbert találata révén hozta meg gyümölcsét. A gól utáni sorcsere gyorsan újabb gólt hozott, Husz Attila volt eredményes, majd Nehéz Krisztián emelt tanári módon a hálóba. A hazaiak küzdöttek becsülettel, volt néhány veszélyes kontrájuk is, egy ilyen utáán szépítettek is, ám Józsa Tamás és Nehéz Krisztián révén a szünetig négy gólosra növeltük előnyünket. A második félidőben is Góllal nyitottunk, Jenei Ottó lőtt a hosszú sarokba, majd a vendéglátók 5 a 4 elleni játéka volt eredményes, így 6-2 volt az állás. A hazaiak tovább kockáztattak, továbbra is vészkapussal támadtak, de egy labdavesztést követően Tősér Gábor lőtt a hálóba, majd 9 perccel a vége előtt Nehéz Krisztián szerezte meg harmadik gólját. Ezt követően már kevésbé erőltettüka támadásokat, inkább a labda megtartása volt a fő cél, így a hazaiak utolsó percben szerzett gólja alakította ki a 8-3-as végeredményt.