Óriási siker a Gödöllõ ellen

Csapatunkat a gödöllõi bikák látták vendégül a 6. forduló rangadóján. Óriási várakozás elõzte meg ezt a mérkõzést, hiszen ebben a szezonban a mieink éppen a nehezebb meccseiket hozták és meglepetésre a könnyebbeken veszítettek pontokat, míg a Gödöllõnél kérdéses volt mennyire hagyott nyomot a játékosokban a Shaktar Donyeck elleni nagyarányú vereség.
A meccset a mieink kezdték jobban, egy gyors ellentámadást követõen Fülep tálalt Kilik elé, aki ezúttal csak a kapufát találta el. A hatalmas elszántság azonban 10 perc elteltével góllá érett, Fórizs adta a labdát keresztbe a remekül helyezkedõ Gyõrfinek, akinek már nem volt nehéz dolga (0-1). Sajnos a vezetésnek nem örülhettek sokáig a meccsre szép számban kilátogató csömöri drukkerek, hiszen alig néhány másodperccel a középkezdést követõen a bikák válaszolni tudtak (1-1). A gyors válasz azonban inkább a tigriseket motiválta jobban, különösen a rendkívül jó napot kifogó Németh Pétert, aki bicikli cseleivel az õrületbe kergette a Gödöllõ védõit, majd kis szerencsével is ugyan, de megszerezte ismét a vezetést (1-2). A félidõig ez az eredmény nem változott, így 1 gólos vezetéssel vonulhattak pihenni a fiúk. Láthatóan a szünet is a mieinknek kedvezett jobban, hiszen a második játékrész elején máris növelni tudták az elõnyt, Fülep szerzett labdát a gödöllõi kapu elõtt és adta keresztbe az érkezõ Fórizsnak, aki hatalmas erõvel bombázta azt a felsõkapufára és onnan a gólvonal mögé (1-3). A gyors góltól láthatóan megzavarodtak a bikák, így egy gyors kontrát követõen ismét ünnepelhettek a csömöri szurkolók, Gyõrfi kapott labdát, majd a kapust elfektetve egy visszaérkezõ védõ mellett a kapuba lõtte (1-4). Ezt követõen pedig újabb hidegzuhany érte a gödöllõi szimpatizánsokat, Németh Péter szélrõl eleresztett lövése ugyanis Komáromi lábai közt vágódott a hálóba, ezzel 4(!) gólosra növelve az elõnyt. Az 5. Rubeola gól után kissé észbe kaptak a hazaiak és percek alatt feljöttek 1 gólra, elõbb Lódi szabadrúgásból talált be, majd Berkes és Baranyai voltak ellenfelünktõl eredményesek (4-5). Több sem kellett persze a 4 gólos elõny birtokában kissé talán kényelmesebbé váló tigriseknek, ismét felpörögtek, amit jól jelez Fórizs szenzációs csele Gyurcsányival szemben, amely a gödöllõi játékos szabálytalanságával majd 6m-es büntetõvel ért véget, amit Takács magabiztosan értékesített (4-6). Percekkel késõbb ismét 3 gólosra sikerült növelni az elõnyt, Németh Péter passza kis szerencsével átjutott a bal oldalon érkezõ Kilik elé, aki pedig ziccerben nem hibázott (4-7). Eldõlni látszott a meccs, de még percek voltak hátra így az utolsó 5 perc még hozott izgalmakat a lelátón egyre lelkesebb csömöri drukkereknek. A Gödöllõ erejébõl a végére már csak a szépítésre futotta, így 7-5-re gyõzött csapatunk a Bajnokok Ligája legjobb 16 csapata közé jutó bikák vendégeként.
Gödöllõi Futsal Klub - Rubeola FC Csömör 5-7 (1-2)

Rubeola: Nagy Z. - Somogyi, Kilik, Takács L., Deákvári, Veres, Gyõrfi, Németh, Fórizs, Fülep, Smeló, Ulviczki
Gól/Gólpassz: Gyõrfi (Fórizs), Németh, Fórizs (Fülep), Gyõrfi (Kilik), Németh (Veres), Takács L. (büntetõbõl, Fórizs), Kilik (Németh)
Mérkõzés Játékosa: Németh Péter (a csapatból mindenki kimagasló teljesítményt nyújtott, különösen az izlandról hazatért Fórizs Sándor, aki elõtt nagy versenyben tudta csak Németh megszerezni a mérkõzés játékosa címet)